"));
. .

Centrálne vysávače - Princíp:

princip
›Agregát je umiestnený v nebytovom priestore (garáž, povala, kotolna atd.)
›Systém sa spúšta zasunutím hadice do vysávacovej zásuvky.
›Upratovanie je tiché a jednoduché.
›Velkou výhodou je možnost vysávania vody.
›Prefiltrovaný vzduch je vyfukovaný mimo objekt - nevíri prach.
 

Výrobcovia centrálnych vysávacov:

HUSKY

husky
 

Suché vysávanie:

q compact

Q Compact


Najmenší agregát z modelovej rady HUSKY. Urcený len pre suché vysávanie. Výkonný, tichý a skladný vreckový vysávac s minimálnymi nárokmi na priestor, využíva základný princíp centrálnych vysávacov - vyfukovanie prefiltrovaného vzduchu von, mimo objekt. Je ideálny pre inštaláciu do bytov a do malých rodinných domov. Vdaka novej konštrukcii obalu a chladeniu prietokom môže byt umiestnený v uzavretom priestore, vo zvislej, ale aj vodorovnej polohe. Navyše pre vyfúknutie prefiltrovaného vzduchu postací mriežka odvetrania skrinky, ci komory alebo digestorová stúpacka. Jednotka Q Compact sa dodáva spolu so základným príslušenstvom a vysávacovou hadicou. S motorom 1400 W a sacím výkonom 450 Airwattov umožnuje pripojenie 3 vysávacových zásuviek na 20 metrový potrubný rozvod.
 
q air

Q Air


Agregát urcený len pre suché vysávanie. Vybavený filtracným vreckom s objemom 22l, ktoré je potrebné 2-3 krát do roka vymienat. Telo agregátu je zhotovené z kombinácie materiálov - škrabaný hliník a pochrómovaná ocel. Pôsobí technicky cisto a zároven exkluzívne. Súcastou výbavy je Soft start, zabezpecujúci plynulý rozbeh turbíny a elektronická LED indikácia poctu prevádzkových hodín. Výkonové parametre predurcujú tento model pre použitie v malých až stredne velkých objektoch, hlavne v bytoch a podkrovných nadstavbách, kde sa predpokladá výlucne vysávanie do filtračného vrecka a jeho bezprašná výmena . S motorom o príkone 1750W a sacím výkonom 590 Airwattov umožnuje pripojenie 10 vysávacových zásuviek na 50 metrový potrubný rozvod.
 
q air cyklon

Q Air Cyklon


Agregát urcený len pre suché vysávanie. Vybavený velkoplošným pohyblivým filtrom s finálnym oklepom. Koncepcia filtracnej zóny vysávaca umožnuje vysávat aj do filtracných vreciek pre zabezpecenie lepšej hygieny pri údržbe. Telo agregátu je zhotovené z kombinácie materiálov - škrabaný hliník a pochrómovaná ocel - pôsobí technicky cisto a zároven exkluzívne. Súcastou výbavy je Soft start zabezpecujúci plynulý rozbeh turbíny a elektronická LED indikácia poctu prevádzkových hodín. Výkonové parametre predurcujú tento model pre použitie v malých až stredne velkých rodinných domoch, bytoch, kanceláriách ci podkrovných nadstavbách. S motorom o príkone 1750W a sacím výkonom 590 Airwattov umožnuje pripojenie 10 vysávacových zásuviek na 50 metrový potrubný rozvod. Vo výkonnejšom prevedení, pod oznacením Succion Plus s príkonom 1700W a sacím výkonom 550 Airwattov umožnuje pripojenie 12 vysávacových zásuviek na 70 metrový potrubný rozvod.
 
q pro

Q Pro


Agregát G325 je urcený len pre suché vysávanie. Jedná sa o najvýkonnejší agregát na trhu vybavený dvomi motormi s celkovým príkonom 2800W a sacím výkonom 690 Airwattov .Tento stroj je urcený pre velké rodinné domy, penzióny a administratívne budovy a špeciálne prevádzky produkujúce velmi jemný prach. Okolo papierového filtra je kovová sietová prepážka zaistujúca vysávanie celou plochou filtra, stály výkon a prietok vzduchu. Tento agregát je urcený pre stavby rozsahu až 140 metrov potrubného rozvodu a viac. Bez problémov ho možno pripojit k 30-tim vysávacovým zásuvkám. Hlavne v priemyselnej prevádzke každý ocení automatické zastavenie chodu motora pri nadmernom opotrebovaní uhlíkov, zabranujúce poškodeniu motora.
 

Mokré vysávanie:

husky h2o

HUSKY H2O


Základný princíp je rovnaký ako pri bežných agregátoch. Nasávaný vzduch je po prefiltrovaní vyfúknutý mimo objekt. Vtip je v tom, že pri novom HUSKY H2O je pri vysávaní do sacieho otvoru vysávačovej jednotky privádzaná voda v regulovanom množstve. Nasávané necistoty okamžite zvlhcuje a tým zabranuje víreniu prachu v nádobe. Pri dosiahnutí nastavenej hladiny v odpadovej nádobe sa vysávac vypne a necistoty odtecú do kanalizácie. Umožňuje vysávat mokré necistoty priamo do agregátu. Jednoduchá sietka na dne nádoby zachytáva väcšie predmety, prípadne nechtiac povysávané cennosti. Tento jedinecný bezfiltrový systém zarucuje 100% prietok vzduchu celú dobu pocas každého upratovania.
 

BEAM

beam
 
serenity 3.0

Serenity 3.0


Jednotky typovej rady Serenity svojimi vlastnostami splnajú všetky požiadavky zákazníka na kvalitu, spolahlivost, najvyšší výkon, hospodárnost a tichý chod. Vdaka vyspelej technológii znamenajú úplnú špicku medzi centrálnymi vysávacmi a v parametroch ako sú vzduchový výkon (airvvatt), odlúcivost prachových castíc (cleanstream), montáž (atlis) alebo energetická úspora (ventilink) nemajú v celosvetovom merítku konkurenciu.
 
piccolo

Piccolo


Miniagregát BEAM Piccolo je i napriek svojej velkosti plnohodnotným centrálnym vysávacom, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre použitie v bytoch, malých rodinných domoch, ale tiež napr. v autobusoch. Výkonové parametre sú prispôsobené tak, aby zodpovedali požiadavkám na malé rozmery, jednoduchú a rýchlu montáž, spolahlivost, nenárocnú obsluhu a co najtichší chod.
 

Príslušenstvo

hadica s vypinanim

Hadice s vypínaním


Umožnujú lahké ovládanie celého vysávacieho procesu priamo na rukoväti hadice. Nízke ovládacie napätie 24V zarucuje bezpecnú obsluhu.
 
hadica

Hadice bez vypínania


7m, 8m, 9m, 10m, 11m, 12m

V ciernej alebo striebornej farbe.
 
hadica elasticka

Elastické hadice


2m~9m

Tam, kde treba pocítat s každým centimetrom volného priestoru, nájdu uplatnenie zmrštovacie hadice. V kludnom stave zaberajú minimum miesta, pri vysávaní možno zväcšit ich dlžku až na 9m.
Hore
.